About Us

Hakkımızda Bizi daha yakından tanımanız için bilgiler

DS Elma Yönetim ve Teknik Kadrosunun 30 Yıllık Birikim ve Tecrübesine Dayanarak Patoloji Konusunda Van’da faaliyetini Sağlık Sektörüne Hizmet Amacı ile Başlamıştır.

DS Elma Yönetim ve Teknik Kadrosunun Patoloji Hakkında Geniş Bilgi Sahibi Olmak ile Birlikte Bu Laboratuvarlarda Kullanılan Cihazları Çok Yakından Tanıyor Olmaları ve Ayrıca Uzun Yıllarını Sanayi ve Üretim Sektöründe Geçirmiş Olması, Bu Firmanın En Güçlü Dayanağıdır.

DS Elma Yönetim ve Teknik Kadrosu Uzun Yıllarca Patoloji Konusunda ecrübe Edinmiştir. Doku Takip Cihazı, Mikrotom, Gömme Araçları, Su Banyosu vb. Gibi Ürünler ile Yakından İlgilenmiş, Çalışmış ve Üretimleri, Monte Etmekleri ve Ayrıca Servis Hizmetlerinde Uzun Bir Geçmişe Sahipler.

DS Elma’nın Araştırma ve Eğitim Merkezleri ve Üniversiteler ile Yakından İletişimi, bu Firmanın Güçlü Bir AR-Ge Birimine Sahip Olmasına Neden Olmuştur. Ar-Ge Sonucu Üretilen Eşi Benzeri Olmayan Cihazlar ve Teknoloji Açısından Yüksek Seviyede Olan Ürünler, Sağlık Sektöründe Kullanıcıların Rahatlığı ve Sağlığıç

İçin ve Ayrıca Laboratuvarların Çalışma Hızını ve Sonuçlarının Dikkatini Arttırmak İçin Sunulmuştur.

DS Elma 30 Yıllık Birikim ve Tecrübesine Dayanarak Günümüzün Teknolojisini Yerli Üretim Çerçevesinde Tüm Ülkeye Sunmak ve Tüm Hastaneler ve Sağlık Kurullarını Dış Pazardan Bağımsız Kaliteli Ürünleri ile Buluşturmak İçin Sağlam Adımlar Atmıştır ve İhrcat  Yapmak ve Türkiye’nin Teknolojik Gücünü Tüm Dünyaya Göstermeyi Amaçlıyor.

Ürünlerimiz:

Patoloji Laboratuvarlarınd, Dokuyu Teşhise Götürecek Cihazların Neredeyse Hepsi Bu Şirketin Üretim Kapasitesinde Olmaktadır.

Dokular Vücüttan Alındıktan Sonra Doku Takip Cihazında Ortalama 12 Saatlik Bir Süreç Sonunda Saklanabilir ve Bloklanmaya Hazır Şekile Gelirler. Sonrasında Gömme ve Ya Bloklama Cihazları ile Parafin İçinde Gömülüp Blok Haline Gelirler. Sonrasında Hazırlanmış Bloklar Mikrotom Cihazı ile 3-5 Mikron Kalınlığında (Yani Çok İnce: Saç Telimizin Onda Bir Kalınlığında) Kesilirler ve Kesitler Su Banyosu Cihazında İyice Açılır ve Slide Şeklinde Boyama Cihazında Özel Teknik ile Boyanırlar. Bu Aşamadan Sonrada Uzman Patolog Slide’ları İnceleyerek Dokuda ve Hücrelerdeki Herhangi Bir Sorun İçin Teşhis İşlemlerini Başlar.

İlk Etapta Sunduğumuz Mikrotom Cihazımız, Tam Otomatik Şekilde ve Kullanıcısından Üst Seviyede Bağımsız Ayarlamaları ile Dünyada Hızı Açısından İlk Olan Akıllı Modeldir. Bu Cihazın Kendisinin Blok ve Bıçak Ayarlamalarını Yapması ve Te Tuşa Basarak Kesim İşlemlerini Yapması Onun Diğer Benzer Ürünlerden Farklı Kılan Özelliğidir. Doku Bloğu Başlığında Sıkıştırıldıktan Sonra Sadece Tek Bir Tuşa Basılarak Kesim İşlemleri Başlar. Ayrıca Tam otomatik Olmasına Rağmen Kullanıcısınada Üst Seviyede Müdahile Etme Şansı Tanımaktadır. Bu Cihazın Esnek Ayarlanır Özelliğinin Yanı Sıra Tecrübeli Kulanıcıların Kesim Yöntemlerinide Aynen Uyguladığını ve El Hareketlerinin Aynen Simüle Olması Onun Bir Başka Özelliğidir.

Bu Cihaz Sayesinde Laboratuvarda İşlerin Daha Fazla Hızla İlerlemesi ve Hasta Raporalrının Daha Kısa Zamanda Hazırlanması ve Ayrıca Kullanıcı Kişilerin El, Kol,Bel, Bilek Ve Boyun Hastalıkları Gibi Ciddi Risklerden Korunması Mümkündür.